Search

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری


 در این مقاله قصد داریم با قوانین و شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری بیشتر اشنا شویم.

 برخی کشور ها از جمله آذربایجان، ارمنستان، ترکیه، کشورهای شرق اروپا و اروپای غربی، آمریکای شمالی، مرکزی و جنوبی تمایل دارند افرادی که سرمایه قابل توجهی در اختیار دارند را در قالب ویزاهای بلند مدت و کارت اقامت به کشور خود جذب کنند.

باید توجه داشته باشید که میزان سرمایه لازم و قوانین هرکدام از این کشورها برای مهاجرت متفاوت از یکدیگر است.


انوع مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

بعضی کشورها از سیستم سرمایه گذاری مستقیم استفاده میکنند. بعضی خرید ملک و تعدادی از کشورها نیز تمایل دارند افراد در بیزینس ها و شرکت ها سرمایه گذاری کنند. در این کشور ها معمولا شخص با شراکت و داشتن توافق تجاری 51% به بالا یا تاسیس یک استارتاپ موفق میتواند ویزا یا اقامت خود را دریافت کند.

  بیشتر پیشنهادات سرمایه گذاری در زمینه خرید ملک است. برای مثال در کشورهای اسپانیا، پرتقال، یونان، قبرس اروپایی، آذربایجان و ترکیه افراد با خرید ملک دارای ارزش مشخصی از دلار یا یورو موفق به گرفتن پاسپورت یا کارت اقامت و اخذ ویزای گلدGolden Visa  یا ویزای لانگ ترم میشوند.


انواع ویزا

ویزا های سرمایه گذاری انواع متفاوتی دارند. بعضی کشورها ویزای 5 یا 10 ساله ارائه میدهند. برخی نیز ویزای دو ساله صادر میکنند و پس از دوسال نتیجه سرمایه گذاری یا کسب و کار شخص را مورد بررسی قرار میدهند. چنانچه آن سرمایه گذاری موفق عمل کرده باشد برای سرمایه گذار ویزای 5 یا 10 ساله و در مواردی کارت اقامت صادر میشود.

این موضوع که کشور مقصد در هنگام اخذ ویزا چه مدارکی را درخواست کند بسته به میزان سرمایه متفاوت است.

 

میزان سرمایه

 معمولا کمترین مقدار سرمایه جهت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری 15000 دلار آمریکا میباشد. ( این مقدار بسته به کشور مقصد میتواند متفاوت باشد.)

در نوعی از سرمایه گذاری هم شخص بلافاصله پس از سرمایه گذاری مستقیم اقامت کشور مقصد را به دست می اورد. برای مثال در آمریکا فرد با سرمایه گذاری مبلغ 750000 دلار امریکا وارد پروگرم EB5 شده و اقامت کشور آمریکا را دریافت میکند. این موضوع برای بعضی کشور های اروپایی و قبرس اروپایی نیز صادق است.

 در مهاجرت به روش سرمایه گذاری برای کشور مقصد مهم است که اثبات شود پول شما نتیجه تلاش خود شما است و به اصطلاح دزدی و کلاهبرداری نیست. برخی کشور ها نیز شرایط ویژه ای برای پذیرش افراد جهت سرمایه گذاری دارند از جمله حداقل مدرک دیپلم، حداقل نمره آیلتس 4.5 و سن بالای 25 سال.( کشور مقصد ممکن است شرایط دیگری را نیز لحاظ کند.) معمولا کشور ها در بخش های ساختمانی و تولیدی راحت تر سرمایه گذار جذب میکنند. چنانچه فرد موفق به اخذ ویزای سرمایه گذاری شود میتواند خانواده خود را نیز همراه خود ببرد.


با توجه به این عوامل مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را میتوان راهی پر هزینه اما مطمئن و با ارزش جهت مهاجرت دانست. همچنین در مورد سرمایه چنانچه شخص قادر به پرداخت هزینه های بسیار بالا نباشد میتوان به کشورهای اوروگوئه، پاراگوئه، برزیل و آرژانتین نیز فکر کرد چرا که افراد در این کشور ها میتوانند با سرمایه ای نسبتا پایین و سه سال اقامت قانونی، شهروند (Citizen) این کشور ها شوند، ضمن اینکه شما با گرفتن پاسپورت این کشور ها قادر خواهید بود به 126 کشور دنیا از جمله همه کشور های حوزه شینگن بدون ویزا تردد کنید پس شاید بهتر باشد در اقامت به روش سرمایه گذاری ذهن را فقط به رو کشور ها اروپایی محدود نکنیم.2 views0 comments

Recent Posts

See All