Search

مهاجرت از طریق تولد فرزند


در این مقاله قصد داریم به موضوع مهاجرت از طریق تولد فرزند بپردازیم.


قانون خاک

تعداد زیادی از کشور ها در دنیا از قانون خاک پیروی میکنند به این معنی که اگر فردی در آن کشور ها بدنیا امده باشد حتی اگر والدینش شهروند آن کشور نباشند خود آن شخص تابعیت و شهروندی آن کشور را دریافت میکند. کشورهایی نظیر آمریکا، کانادا، مکزیک، برزیل، آرژانتین، پرو ، کاستاریکا، بولیوی و کلمبیا جز کشور های پیرو این قانون هستند. گرچه فرایند اخذ ویزا از طریق تولد فرزند زمانبر است اما با کمک یک وکیل میتوان آسان تر این مسیر را طی کرد.


قوانین

 در برخی کشور ها نظیر آمریکا افراد به صرف تولد فرزند میتوانند برایCitizen شدن در این کشور درخواست دهند اما در برخی کشور ها مانند کانادا و انگلستان این فرایند پیچیده تر است.

 پس از تولد فرزند در کشور مقصد بسته به قوانین آن کشور به والدین اقامت دائم یا کارت اقامت تعلق میگیرد . در حقیقت در برخی کشور ها مانند برزیل، اوروگوئه، پاراگوئه و اکوادور والدین پس از تولد فرزند میتوانند مستقیما برای اقامت درخواست دهند اما در بعضی کشور ها نظیر آمریکا و کانادا این اقامت مستقیما داده نمی شود و نیاز است اقدامات بیشتری صورت گیرد.

 در برخی کشور ها قانون به این صورت است که مدتی پس از اینکه والدین کارت اقامت را دریافت میکنند میتوانند برای شهروند شدن در کشور مقصد درخواست دهند. این مدت در کشور اوروگوئه 2 سال، در پاراگوئه ، آرژانتین و برزیل 3 سال میباشد.

 چنانچه خانواده دارای فرزندان زیر 18 سال باشد پس از اخذ ویزا در کشور مقصد میتواند برای ویزای دیگر فرزندان نیز اقدام کند.

اگر شما قبل از مهاجرت و وضع حمل به کشور مورد نظر اعلام کرده باشید که هدفتان از سفر به ان کشور چیست لازم است هزینه هایی مانند هزینه بیمارستان حتما پرداخت شود و منابع مالی و مقدار سرمایه به کشور مقصد اعلام گردد ولی اگر این پلن برنامه ریزی نشده باشد و شخص در سفر به کانادا ناچار به وضع حمل شود برخی هزینه ها مانند هزینه بیمارستان رایگان میشود.

هزینه ها

اینکه دقیقا چه مقدار سرمایه جهت مهاجرت از طریق تولد فرزند نیاز است به این برمیگردد که ما کدام کشور را به عنوان مقصد انتخاب کنیم.

گرچه در کشور ما اکثر افراد تمایل دارند فرزندان خود را در کشورهایی نظیر کانادا، هلند ، انگلستان و کشور های اروپایی  به دنیا آورند اما باید در نظر داشت اخذ ویزای این کشور ها به مراتب مشکل تر و پر هزینه تر از کشور هایی نظیر برزیل و آرژانتین میباشد.برای مثال تنها هزینه بیمارستان در کانادا بین 12000 تا 20000 دلار کانادا میباشد و البته که این تمام هزینه ها نیست. پس از وضع حمل به دلیل شرایط جسمانی مادر و فرزند نیاز است خانواده حداقل بین 6 ماه تا یکسال در آن کشور اقامت داشته باشد که هزینه آن چیزی در حدود 20000 تا 25000 دلار میباشد ضمن اینکه هزینه وکیل نیز تقریبا بین 5000 تا 7500 دلار است و البته هزینه بلیط نیز باید در نظر گرفته شود. هزینه کل پروسه معمولا بین 60000 تا 65000 دلار کانادا میباشد در صورتی که با صرف 10000 دلار میتوان برای اخذ ویزای کشور آرژانتین اقدام کرد و ویزای کشوری را به دست آورد که از نظر ارزش تقریبا برابر با کشور کانادا است به علاوه پروسه دریافت ویزای آرژانتین نسبت به کانادا ساده تر میباشد.

کشور هایی که رشد جمعیتی منفی دارند بسیار از این روش مهاجرت استقبال میکنند و حتی امتیازاتی برای والدین در نظر میگیرند. با این حساب تولد فرزند میتواند یک راه خوب برای مهاجرت باشد. همچنین آن فرزند شهروند یک کشور رده بالا خواهد بود پس به نوعی آینده وزندگی اش تضمین میشود و میتواند از آینده ای بهتر برخوردار شود.

6 views0 comments

Recent Posts

See All