Search

سقوط شدید ارزهای دیجیتال

Updated: Apr 18

در حال حاظر افراد زیادی به دلیل هیجان ناشی از حباب قیمت ارزهای دیجینال جذب بازار سرمایه گذاری در این حوزه شده اند. مطلب مهمی که در این خصوص میتوان گفت کلمه ارز دیجیتال یک کلمه نادرست می باشد. اصولا ما واژه ای به نام ارز دیجیتال نداریم.

بعضا در مورد این واژه ارز های دیجیتال اغراق می گردد از جمله اینکه هزینه انتقال پول را کاهش داده و زمان بندی خیلی سریعی خواهد داشت. واقعیت این است که در حال حاظر شرکت هایی از جمله پی پال نیز عملیات انتقال پول را به صورت دیجیتال و کمتر از چند لحظه انجام می دهند. ضمانت پرداخت و امکان رهگیری و برگشت پول نیز فراه هست. از جمله اینکه بر بستر ارزهای رسمی کشورها از جمله دلار و یا یورو حرکت می کند.


در حال حاظر ارزش بعضی از این ارزهای دیجیتال به میزان 40 یا 50 میلیارد دلار رسیده است. با یک نگاه کوچک به ساختار سازمانی این ارزها مشخص می گردد که این موسسات ارائه کننده این ارزها با سازماندهی 10 یا 20 نفره در حال کار می باشند. ارزش شرکت های بزرگ تولیدی از جمله شرکت های تولید لپ تاب یا شرکت ماکروسافت یا گوگل را با این ارزهای دیجیتال مقایسه کنید. شرکت های هواپیما سازی یا خورو سازی با بیش از 50 سال قدمت.


حقیقت ماجرا از این قرار هست که بعد از مدتی این حباب فرکش کرده افراد ثروتمندی که به واسطه نفوذ رسانه ای افراد را مشتاق به این سرمایه گذاری کرده اند ثروت افسانه ای به دست خواهند آورد.


قطعا کشور آمریکا به دلیل سیطره جهانی دلار و ابزار دلار در کنترل سیاست های مالی کلان ایالات متحده آمریکا امکان و اجازه موازی سازی در خدمات مالی را نخواهد داد و از سوی دیگر امکان رهگیری و محدود سازی در این فرایند ها بسیار کم و در نتیجه سیاست گذاری در این انتقالات امکان پذیر نیست. از این رو قطعا در ماه های اینده با دستورات بانک مرکزی آمریکا این انتقالات محدود خواهد شد. هر خبری که از سوی سازمان های مالی آمریکا بر خلاف انتقالات دیجیتال شکل بگیرد قطعا با سقوط بی سابقه این بازار همراه خواهد بود.25 views0 comments

Recent Posts

See All