Search

انواع ویزا و کاربرد هر کدامدر دنیا انواع ویزا داریم که در ادامه به توضیح اجمالی هر کدام اقدام میکنم.

اولین ویزا ویزا توریستی هست که بیشتر تقاضا را در بین ویزا های مختلف را دارد.مدل بعدی به عنوان ویزای کار هست . ویزای بعدی ویزای تحصیلی است . ویزای پزشکی ، ویزای ترانزیت ، ویزای ورزشی و .......... و مدل های مختلف ویزا که بسته به کشور و شرایط فرد متقاضی متفاوت خواهد بود.


حالا بعضی کشور ها تعداد خیلی بیشتری دسته بندی دارن . بعضی کشور ها حتی یکصد دسته بندی در ویزا دارن . مثلا ویزاهای

استارت آپی با ویزاهای خود اشتغالی با ویزاهای سرمایه گذاری یا ویزاهای دعوت نامه تجاری را با هم تفکیک میکنند و هر کدام در یک کتگوری میگذارند .یا بعضا ویزاهای مخصوص برای تولد فرزند هست یا سمینارها.
ساده ترین مدل ویزا ویزاهای توریستی هست که ما نیاز داریم به یک برنامه سفر که نشون دهیم که ما میخواهیم از کجا شروع کنیم در چه تاریخی پرواز داریم ، بیمه لازم خواهیم داشت ، که نشان دهد ما خود را بیمه کردیم بلیت رفت و بر گشت هست ، رزرو هتل هست و در هر صورت برنامه ای که در آن کشور قرار ما با چه پروگرمی برویم جلو . آیا آنجا موسسه توریستی هست قرار که به ما خدمات دهد یا نه . در هر صورت شاید ممکن ما خودمان جاهایی انتخاب کردیدم بلیت خریدیم مثل موزه ، مثل فضاهای تاریخی قرار مثلا ما بریم‌ اونجا حتی یک نمایشگاه کوچیک.


ویزاهای تحصیلی نوعا نیاز دارد به اینکه آکادمیک هست یا غیر آکادمیک .


آکادمیک یک مرکز آموزشی برای ما دعوت نامه صادر کند .به این معنی که اون مرکز آموزشی میتواند یک دانشگاه باشد کالج باشه مدرسه باشد و یا نه یک موسسه خصوصی باشه که از دولت مجوز دارد و میتواند دعوتنامه صادر کند .معمولا در ویزاهای تحصیلی ما نیاز داریم که نشان دهیم سرمایه و امکانات مالی داربم که میتوانیم هزینه تحصیل خود را پرداخت کنیم .خب اینجا بحث هایی پیش می آیدحالا در بحث های آکادمیک نیاز به دانش زبان هست اگر نباشد افرادی هستند موسساتی هستند که میتوانند به ما آموزش زبان در اون کشور را ارائه کند.اگر دوره غیر آکادمیک هست دوره های خصوصی هست . آن دوره میتواند تاریخ شروع و اتمام آن مشخص باشد . شهریه را باید پرداخت کنیم یا نه .بعد از آنکه ویزا گرفتیم پرداخت کنیم . چقدر طول مدت دوره هست ، بعد از آنکه آن دوره را میگذرونیم قرار که ما چه مدرکی بگیریم .معمولا کشور های اروپایی، آمریکا یا کانادا یا استرالیا تمام این موضوعات را به صورت آنلاین انجام میدهن .


دسته بندی بعدی ویزاهای خود اشتغالی هست ما میام کتگوری خود اشتغالی ، سرمایه گذاری و تجاری و خرید یک تجارت را همه را با هم میگن .ما در تمام‌ این دسته بندی ها لازم داریم که نشان دهیم سرمایه ای داریم که قرار با سرمایه خودمان و با اتکا به هزینه‌ ای که خودمان میخواهیم کنیم ، بتوانیم وارد یک کشور بشویم و اونجا برای خودمان یک کسب و کاری درست کنیم ، لازمه اش این هست که این کسب و کار ما به سود خواهد رسید و آن کسب و کار ما اون کشور نیاز دارد .یک موضوعی نیست که اونجا وجود دارد و دارن کار میکنند ویا به اندازه کافی دارن و نیاز به کار ما ندارن . مطلب بعدی ویزا هایی هست که برای شغل یا آفر شغلی یا ویزای کار هست یعنی یک مجموعه داخل یک کشور ی وجود دارد نیاز به نیروی کار دارد ، آن نیروی کار در اون کشور خیلی گرون و یا در دسترس نیست میان بر اساس ضوابطی که دارن ، هر کشور ضوابط فرق میکند ، یکسری مینیموم مدارک را در نظر میگیرن . معمولا شرط دانش زبان جزو اونها هست . مدارک تحصیلی ، سابقه کاری و نهایتا یک بک گراند چک .


در نهایت آخرین مطلب ویزایی که میخوام توضیح بدم ، ویزاهای ترانزیت هست ، ویزای ترانزیت نوعا برای کشورهایی هست که وسط بین کشور مبدا و مقصد اینها معنی پیدا میکنند .به عنوان مثال شما میخواین از کشور عمارات به کشور برزیل بروید و پرواز مستقیمی نیست شما ناچار هستید در وسط راه در یکی از کشور های اروپایی توقف کنید . مجبورید در اون کشور اروپایی فرض کنید آلمان باشد و آلمان برای ورودش ویزای شینگن لازم داشته باشد از قبل درخواست ویزای ترانزیت کنید .

ترانزیت گرفتنش سخت نیست کافیه دلیل استفاده از اون خط پروازی را بگیم ، به عنوان مثال نشون بدیم که بلیت مقصد را داریم ، هتل گرفتیم اما بلیت جایگزینی نیست ، مثلا فقط و فقط پرواز از اروپا میتواند بره یا از آلمان یا آرژانتین میتواند بره ، فرض کنید ما میخوایم بریم انگلستان بریم فقط و فقط پرواز از کانادا عبور میکند ، پس اونجا هست ما میتوانیم در خواست ویزای ترانزیت را بدیم . امیدوارم این اطلاعات برای شما راه گشا بوده باشه وقت بخیر.

5 views0 comments

Recent Posts

See All